Nora'nın Kitaplığı : Ejderin Aşkı (The Dragon Kin #1) - Tanıtım & İnceleme

10 Ekim 2013 Perşembe

Ejderin Aşkı (The Dragon Kin #1) - Tanıtım & İnceleme


İnsana dönüşebilen ejderhaların tutkulu aşk oyunlarıyla alev alacaksınız.
Kalbi bir ejderhaya, şehvetiyse kibirli bir şövalyeye aitti.
Bir gün bunların bir araya gelebileceğini kim hayal edebilirdi ki?
Despot ağabeyini öldürmenin peşindeki Kanlı Annwyl, kaderin onu sürüklediği olayların ortasında aşkı ve tutkuyu keşfediyor.

***

Kanlı Annwyl gibi bir lakaba sahip olmak, kadın bir savaşçı için de olsa, hiç kolay değildir. Erkekler ya korkuyla titrer ya da saygıyla selam verir.
Ama arada sırada bir erkekle, Yok edici Feraghusla konuşabildiği gibi konuşabilmeyi arzulamaktadır.
Fakat ne yazık ki Fearghus bir ejderhadır. Büyük, pullu ve ölümcül.
Fearghusun onu savaş için eğitmek üzere ayarladığı sert, küstah şövalyeye karşı uyanan duygularından çok farklı bir şekilde, Annwyl onunla kendini güvende hisseder. Günlerini onu vahşi, kuvvetli bir arzuyla dolduran adamla dövüşerek, gecelerini ise bir köyü sadece nefesiyle yıkabilecek sihirli bir varlıkla geçirerek harcayan Annwyl, hayatın daha da garipleşemeyeceğinden emindir.
Ama yanılıyordur...

İlk olarak kapak yerine koyduğum resmin renkleri biraz açık ve parlak olmuş normaline göre, bu konuda özür dilerim ama çok üşendim yeni resim koymaya. Neyse kitaba geçelim. Birçok kişi benimle aynı görüşte olmasa da kitabın kapağı çoookk hoşuma gitti. Öneriler dışında alma sebebim birazcık da buydu. Tabi normal kapakta kız kızıl saçlı, kesinlikle neon turuncu değil :D Ayrıca ne biliyim böyle ilkel zamanda aşk falan hoşuma gitti, taa ki arzular aşkın önüne geçene kadar. Yani kitapta kızın erkeği sevmesinin neden aşk değil de şehvetiymiş gibi geldi, her iki bölümde de. İki bölüm diyorum çünkü kitap ikiye ayrılıyor: 1. Fearghus ve Annwyl (250 syf) 2. Fearghus'un anne babasıın gençlik ve evlenme hikayeleri. (150 syf) Şahsen 2. hikayeyi daha çok beğendim, nedenini ben de çözemedim.

Yani ben böyle eleştiriyorum ama kitap güzeldi gerçekten. Komik ve eğlenceliydi, sadece cinselliğin bu kadar ön planda olduğunu bilmediğim için şaşırtıcı oldu. Önceden okuyanlar falan da bahsetmemişti, o açıdan şaşırdım. Ama akıcı ve zevkliydi, 15+ eğlenerek okuyabilir diye düşünüyorum.

Ve nedense her kitapta olduğu gibi olmadı bu kitap. Karakterler açısından yani. Erkek karaktere çok bağlanmadım ya da kıza yaptıkları için kızmadım. Ama kızın karakteristik özelliklerinin hoşuma gittiğini söyleyemem, güçlü olması dışında. Arzularına yenik düşen kız karakterler hoşuma gitmiyor şahsen. Yani genelleme de yapmak istemiyorum aslında. İkinci kitap acaba yine Fearghus ve Annwyl'i mi anlatacak merak ediyorum. Çünkü sanki 1. bölümde hikayeleri mutlu sonla bitmiş gibi görünüyordu.

Her neyse seri şu an önceliklerim arasında değil açıkçası. Yani mutlaka devam ederim ama şu an devam etmek istediğim başka seriler var ve bu serinin ikinci kitabı da belki bir kaç alışveriş sonra sepetime eklenir :)
Puanım: 3,5   GoodReads Puanı: 4
Sayfa Sayısı: 391   Yayınevi: Ephesus   Yazar: G. A. Aiken

4 yorum :

 1. Bende uzun zaman önce okumuştum bu kitabı ve kesinlikle seninle aynı görüşteyim.Cinsallik ve şehvetten ibaretti kitap.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana katılan biri olduğunu görmek güzel :)

   Sil
 2. Dediğiniz gibi kitap baştan sona artan bir erotizm mevcuttu. Aksiyon sahneleri azdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım serinin devamında bu durum değişiyordur :)

   Sil