Nora'nın Kitaplığı : KCBT 7. Blog Turu - Kuzey & Güney || Kitap Tanıtım & Çekiliş

4 Nisan 2014 Cuma

KCBT 7. Blog Turu - Kuzey & Güney || Kitap Tanıtım & Çekiliş


Tanıtım Bülteni

Viktorya Dönemi edebiyatının en özgün kadın kahramanlarından Margaret Hale ile tanışmaya hazır mısınız? 
Kuzey ve Güney, döneminin en önemli sosyal eleştirilerinden ve en tutkulu aşk hikâyelerinden birini barındıran ve yazarı Elizabeth Gaskella o muhteşem ününü kazandıran bir yazınsal şölen… Margaret Hale, yaşamının baharında yer değiştirerek farklı bir yaşamın içine girmek zorunda kalan genç bir kız olarak, karşısına çıkan ve üstesinden gelmesi gereken sorunlara ürettiği çözümlerle, dönemin okurları üzerinde düşünsel bir devrim gerçekleştirmiş gerçek bir kahramandır.
"Bugün şahit olduğum bu büyük acılardan sonra, artık nasıl güzel elbiseler giyip bu şık eğlencelere katılmaya devam edebilirim ki?"

Margaretın babası ise kendi cemaatlerinin bir papazı olarak hayatında meydana gelen değişimler ve şahit olduğu korkunç acılardan sonra, neredeyse inancını kaybetmek noktasına gelen bir adam halini alır. Ama yaşamın onlara oynadığı oyun yeni başlamaktadır… 

Her şeyi değiştiren bir tanışma… Delicesine bir aşk… Yürek yakan sorgulamalar… Tadı damakta kalan bir edebiyat şaheseri…

Kuzey ve Güney, yazılışından 160 yıl sonra, nihayet Türkçede… Üstelik büyük yazar Charles Dickensın kendi yayınevinden yayınlamak için yaptığı değişiklik ve yazarın onayını da almış düzeltmelerle birlikte…


Yorumlar

"Mary Burton ile Kuzey ve Güney… Şanslı olan okurun denk gelebileceği ve okuyanların asla bir daha eski kişiler olamayacakları iki büyük başucu kitabı…"
Virginia Woolf"Kuzey ve Güney, gerçek bir başyapıt… Tüm Gaskell eserleri kadar ihtişamlı ama hepsinin arasında daima zirvede."

Wilkie Collins"İlk okuduğumda adı Margaret Hale idi. İçerdiği zıtlık, toplumsal derinlik yanında duygusal derinliği de düşünerek, kitabın adının Kuzey ve Güney olmasında ısrar ettim. Bu kitap sadece enfes bir anlatı değil, aynı zamanda insanları ve sorunları yüzleştiren bir metin. Okudukça, daha iyi anlaşılacağı konusunda inancım tam."

Charles Dicken


Künye

Satın Almak İçin: Kitap Sihirbazı

Yazar: Elizabeth Gaskel   Yayınevi: Altın Bilek  Sayfa Sayısı: 656
Liste Fiyatı: 30 TL    Dil: Türkçe

Çekiliş


a Rafflecopter giveaway

14 yorum :

 1. Umarım kazanırım.
  E-mail: ada.yildiz@windowslive.com

  YanıtlaSil
 2. çok istediğim bir kitap umarım kazanırım suheda2579@hotmail.com

  YanıtlaSil
 3. https://plus.google.com/u/0/114722448205679086236/posts/h4mGdzuNf1w
  https://twitter.com/iceays75/status/452955867776708608
  https://www.facebook.com/iceays75/posts/723112764408160?stream_ref=10
  katıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Linkleri buraya değil çekilişteki görevlerin altına yazıyorsun Aysun :) Bol şans ;)

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sonuçlar Kitap Canavarları Facebook sayfasında açıklandı Suheda :)

   Sil