Nora'nın Kitaplığı : Aşka Var Mısın? (Eversea #1) - Tanıtım & İnceleme

7 Eylül 2014 Pazar

Aşka Var Mısın? (Eversea #1) - Tanıtım & İnceleme


"Eğer geleceğimde olacağını bilseydim, tamamen farklı bir yaşam seçerdim." 
Kokusunu derin derin içime çektim. Sonra ağzımı kulağına yaklaştırdım. "Eğer farklı bir yaşam seçseydin, beni hiçbir zaman bulamazdın."

Sorumlulukları ve kendine olan güvensizliğiyle boğuşan, güneyli bir genç kız... Her şeyini kaybedebileceği son skandalından kaçan, Hollywood'un en gözde megastarı... Onları sonsuza dek değiştirecek, tesadüfi bir karşılaşma, imkânsız bir birliktelik ve masalsı bir aşk hikâyesi...


Büyük bir merak içerisinde başladığım bu kitap sonu yüzünden beni biraz şoke etti. Sanki bir kitabın ilk yarısını, olayların daha yeni başladığı kısımları okumuşum ve bitmiş gibi hissettim. Nitekim öyle de oldu gibi. Belki de değil. Bilemiyorum, mantıklı düşünemiyorum şu an.

Kitap beni ilk sayfasından, hatta kapağından, ah tamam kabul ediyorum direk kapağından içine çekti. Aslında kapakta bir şey yok ama aynı zamanda çok şey ifade ediyor. Karetta karetta falan.. Anladınız siz.

Bir kere bu kitabı sevmememe olanak yok. Çünkü içerisinde Jack Eversea gibi taştan bir yaratık var. Ayrıca kendini dünyadan yarı yarıya soyutlamış bir kız karakterimiz var. Yerine kendimi rahatlıkla koyabilirim yani :D

Kızın bir türlü çözemediğim bir karakteri vardı. Aslında Jack'in de öyle. Al sana tencere-kapak. Çok açıklayıcı oldum değil mi?


Kitabın akıcı olmasına sevinsem de daha ne oldu ne etti demeden bitmesi sinirlerimi bozdu. Ayrıca böyle kapağı kapatırsın da aklın hâlâ kitapta kalır ya, o etkiyi uyandıramadı bende. Bu ikisinden yarımşar puan kırarak toplamda bir puan kırmış oldum kitaptan. Hepsi bu.

Şöyle bir düşündüm de, bana ikinci kitap lazım ya. Yok yok, olmayacak bu böyle. Kitabı yarım bırakmış gibi hissediyorum. Ve gerçekten kitapları yarım bırakmaktan ölesiye nefret ederim. Yani şöyle bir fantastik serilerdeki gibi yarım kalma olayı değildi. Sanki bir tek kitap alınmıış, ortada bir yerlerden bölünmüş gibi. Anlayın işte.

Bence kesinlikle bu seri tek kitapta birleştirilmeliydi. Mâli amaçlar uğruna bölmüşler gibi geldi açıkçası. Neyse, olan olmuş, bize de ikinci kitabı alıp okumak düşer. Ve bekleme işkencesini çekmek. İyi ki Yabancı bekleten bir yayınevi değil de fazla perişan olmayacağız ^,^

Durum şu ki, bu kitabı şiddetle öneriyorum diyemeyeceğim. Ama bu seriyi öneriyorum! Yani ikinci kitabı bekleyin arkadaşlar, sonra benim gibi kafayı yemeyin yarıda bitti bu kitap diye, iki kitabı birlikte okuyun. Forever Jack! Gel artık!


Puanım: 4  -> Neden yarım bittin , nedeen! :'(
Sayfa Sayısı: 368     Yazar: Natasha Boyd    Yayınevi: Yabancı

7 yorum :

 1. O sondan sonra neden okudum diye düşündüm durdum, kitabı resmen duvara fırlatmama az kalmıştı ya! :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben böyle boş boş bir baktım önce, sonra kitaba zarar gelmesin diye sakince dolaba kaldırdım ve sonra çıldırdım :D

   Sil
 2. Bana yakut kirm9zi gibi hafif ve m8zaho biseyler onerirm8sin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında pek fazla hafif ve mizahi kitap okumadığım için ne önersem bilemedim. Henüz okumadıysan Lux serisini deneyebilirsin belki, ilk kitabı Obsidiyen :)

   Sil
 3. kitabı bitirdiğimde, son sayfasına tekrar tekrar baktım ve son sayfayı, belki birbirine yapışmış iki sayfadır diye düşünerek ayırmaya çalıştım. bu çabamdan zar zor sağ çıkan kitabı da rafa kaldırdım.
  şimdi asıl konuya dönelim.
  bu yapılır mı yaaa?!! böyle bitirilir mi kitap? kitaba başladığım güne lanet okuyorum. keşke 2.kitap çıktıktan sonra başlasaymışım... neden ya neden?? :'(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz.. mağdur okurlara.. hiç mi acımanız yok sevgili yazarlar :D

   Sil