Nora'nın Kitaplığı : Kitap Alışverişi #25 - Show Must Go On!

4 Şubat 2018 Pazar

Kitap Alışverişi #25 - Show Must Go On!


Herkese merhaba! Serileri yarım bırakamama -ve tabii indirime asla hayır diyememe- takıntımın kanıtı olan bir kitap alışverişi ile karşınızdayım! Böyle diyorum çünkü mesela Deliryum'u 2014'te okumuşum, üzerinden 4 yıl geçmiş ve tamamen unuttum doğal olarak kitabı. Normal şartlarda bu durumda kalan bir seriye devam edilir mi? Hayır. Ama seri devamı kitaplarını indirimde gördüysem ve seriyi yarım bırakmak bana bir parçam eksikmiş gibi hissettiriyorsa evet, o seriye devam edilecektir. Bu arada başlamadan son olarak alışverişi nereden yaptığımdan bahsedeyim: OkuOku.com'dan 9.90 kampanyasından yaptım. Köpekler Ağladığında'yı 7.90'a, geri kalanları 9.90'a aldım. Muhteşem fiyatlar, yanında birçok ayraç göndermeyi de ihmal etmemişler. Bu siteden ilk alışverişimdi ve oldukça memnun kaldım, buradan okuoku'ya teşekkürler!

1-2) Requiem & Pandemonyum

Az önce de belirttiğim gibi Deliryum'u 2014'te okumuşum ve oldukça sevdiğimi hatırlıyorum. Hatta yayınevine seri devamlarını bir an önce çıkarmaları için baskı bile yaptığımı hatırlıyorum ama maalesef onlar geç kalmışlar ve ben seriden çoktan soğumuşum, dolayısıyla devam etmemişim. Muhtemelen seriye devam etmeden önce Deliryum tekrar okunacak, bakalım bunca yıl sonra bu seriyi tekrar ilk seferki kadar sevebilecek miyim? :)

Serinin ilk kitabı Deliryum yorumum için tıklayınız.

3-4) Kan ve Yıldız Işığı Günleri & Tanrı ve Canavarların Düşleri

Duman ve Kemiğin Kızı'nı da aynı şekilde 2014'te okumuşum, ne var ki kendisinin bende yeri çok ayrıdır. (Her ne kadar 4 puan vermiş olsam da yıldızlı beş vermiş gibi severim onu) Çoktan ikinci kez okudum bile ve serinin devamını okumaya hazırım! Beklentilerim çok büyük, umarım benim için bir hayal kırıklığı olmaz, DvKK ütopyasına bayılıyorum!

Serinin ilk kitabı Duman ve Kemiğin Kızı yorumum için tıklayınız.

5-6) Karanlık Taç & Ateşin Varisi

Bu sefer okumamın üzerinden 1 yıl bile geçmemiş bir ilk kitabın devam kitapları var karşımda. İyi ki de öyle, aynı kitapları ikinci kez okumaktan ciğerim solmuş durumda. Cam Şato akıcı ve eğlenceli bir kitaptı, suikastçilere olan sevgimden de kaynaklı tabii biraz. Sadece fazla... young-adult'tı yani kitaptaki romantizm falan baymıştı beni biraz. Yanlış hatırlamıyorsam tabii... Şimdiden unutmaya başlamışım acil seri devamlarının okunması lazım... Bu arada Dex bu serinin ciltli versiyonlarını çıkardı yakın zamanda ve muhteşemler, fakat bizim gibi elinde ciltsiz versiyonu olanlar için umarım ciltsizlerini de devam ettirirler... Yoksa büyük haksızlık olur gerçekten, bunca senelik okuruz sonuçta doğal olarak ciltsizinden okumaya başladık :/ Bu konuda Dex'i darlamaya devam edeceğim sanırım...

Serinin ilk kitabı Cam Şato yorumum için tıklayınız.

7) Köpekler Ağladığında

Bu seriyle aramda kimsenin anlam veremediği bir bağ var. Açıkçası ben de çok anlam veriyor değilim. Sadece... okuması gerçekten hoş ve oldukça farklı bir zevk veriyor. Klasik günümüz romanları gibi hiç değil fakat edebi kitaplar kadar yoğun da değil. Dediğim gibi farklı ve oldukça güzel bir seri, merak edenler hiç merak etmeye vakit harcamasın ve başlasın. Zaten incecik kitaplar, ne ara başladınız ne ara bitirdiniz anlamazsınız bile. Çok bayılmasanız bile zaman kaybı olarak göreyeceğinizi garantileyebilirim.

Serinin ilk kitabı Köpek Düşleri yorumum için buraya, ikinci kitabı İt Dalaşı yorumum için buraya tıklayınız.

6 yorum :

 1. O zaman iyi okumalar :) Deliryum serisini bir ara ben de merak ediyordum ama sonra arada kaynadı gitti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aah ahh... Benim de öyle arada kaynayan çok serim oldu, merak edip de okuyamadığım. Teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Deliryum u aylar önce okumuştum.Pandemonyum u şuan okuyorum. Bitmek üzere ve gerçekten bayıldım. Öyle ''vay be'' dedirtecek kadar farklı bir kurgusu yok ama o kadar akıcı ki, zamanın nasıl geçtiğini unutturuyor insana.
  Duman ve Kemiğin Kızı serisinin ilk iki kitabını okudum gerçekten çok özgün bir konuya sahip. Son kitabını okumak için neden bu kadar bekledim bilmiyorum en kısa zamanda okuyup seriyi bitirmek istiyorum. Bu arada yakın zamanda yazarın yeni bir kitabı çıktı- çıkmak üzere.
  Cam Şato serisinin ilk kitabı ve Köpek Düşleri serisini var elimde ama henüz okumadım. Keyifli okumalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten mi? Zamanın nasıl geçtiğini unutturan bir kitap tam da şu sıralar ihtiyacım olan şey aslında... Evet gerçekten DvKK serisinin kurgusunun orjinalliğine her zaman hayran kalmışımdır. Cam Şato oldukça sürükleyici bir kitap, eminim okursan pişman olmazsın. Köpek Düşleri'ne ise içinden farklı bir şeyler okuma isteği gelirse mutlaka bir şans ver derim ;) Teşekkür ederim ^^

   Sil
 3. Aynı şey bana da oluyor,zamanında kitapların hepsini okuyup bitiriyorum yayınevleri çıkartmıyor.Ardından ben unutunca seriler devam ediyor.O kadar iyi anlıyorum ki seni ^^
  Ve son olarak iyi okumalar ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni anlayanlar olduğunu görmek güzel :) Teşekkür ederim! ^^

   Sil